Müdür MesajıSevgili Gençler,
 
Sağlık hizmetleri ülkelerin kalkınmışlık düzeyini gösteren ve çok hızlı büyüyen bir hizmet sektörüdür. Bu sebeple günümüzde sağlık hizmetleri, ekonomimizin önemli bir parçası haline gelmiştir. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gün geçtikçe sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır. Artan bu ihtiyaç durumu, sağlık sektörünün  gelişmesine, kamu ve özel sağlık hizmetlerinde daha nitelikli sağlık personeli ihtiyacının oluşmasına neden olmaktadır.

Tarsus Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, eğitimli ve meslek sahibi gençlerin ülkeye kazandırılmasını ve nitelikli personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Meslek Yüksekokulumuzda, Yönetim ve Organizasyon Bölümü altında Sağlık Kurumları İşletmeciliği programı ve Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri bölümü altında Çocuk Gelişimi programı mevcut olup,  2021-2022 eğitim öğretim yılında ise Eczane Hizmetleri bölümü altında Eczane Hizmetleri Programı, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler bölümü altında İlk ve Acil Yardım Programı ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı ile eğitim öğretime başlayacaktır.

Tarsus Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul bünyesinde yer alan iki yıllık ön lisans programlarımız üniversitemizin misyonuna ve vizyonuna uygun olarak uzman, güçlü akademik kadrosu ile eğitim vermektedir. Programlarımız etkin, yenilikçi, sağlık sektöründe rekabetin getirdiği güçlüklerle başa çıkabilecek, verimli ve kaliteli sağlık hizmet sunumu için gerekli donanıma sahip bölgesel ve ulusal düzeyde meslek elemanı yetiştirmeyi hedeflemekte bu hedefi gerçekleştirme sorumluluğunu üstlenmektedir.

Ön lisans programlarımızdan mezun olmuş her bir öğrencimiz ülkemizde önemli bir sektör olan sağlık alanında yerlerini almaya hazır hale gelebilecekleri gibi dikey geçiş sınavı ile lisans eğitimini tamamlama şansını da elde edeceklerdir.

Daha da genişleyecek olan programlarımız ve akademik kadromuzla siz değerli gençlerimizi Tarsus Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bekliyoruz. Mesleğinizde başarılı ve mutlu bireyler olmanızı diliyorum.

 
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü
Dr. Öğr. Üyesi Banu Beyaz Sipahi